Ulu Zemin Mühendislik

2013 yılında Ulucanlar Şirketler Grubu bünyesinde zemin ve temel mühendisliği alanlarında faaliyet göstermek üzere kurulan Ulu Zemin, kurulduğu günden bugüne pek çok başarılı projeye imza atmıştır. Teknolojik gelişmelere paralel olarak kendisini ve makine parkını sürekli güncelleyen şirketimiz, müşterileri için doğru ve ekonomik çözüm üretmeyi hedeflemektedir.

Gerek İstanbul'da gerekse Türkiye'nin farklı bölgelerinde faaliyet gösteren şirketimiz, pek çok tünel, hastane, viyadük, metro, okul ve enerji santrali gibi projelerde yer almıştır. Geoteknik mühendisliği kapsamında faaliyet gösteren şirketimiz, fore kazık, mini kazık, ankraj, zemin çivisi gibi pek çok uygulamayı profesyonel ekibiyle dünya standartlarına uygun olarak üretmektedir. 

 

Vizyonumuz

Altyapı hizmetleri kapsamında dünya çapında hizmet veren bir firma olmak
Gerekli yatırımları, doğru zamanlamalar da gerçekleştirerek ekonomiye katkı sağlamak ve istihdam yaratmak.
Teknolojik gelişmelere paralel olarak makine parkını daha zengin hale getirmek
Dünya çapında faaliyet gösteren uluslararası bir şirket kimliği kazanmak.

 

Misyonumuz

• Şirketimizin yetenek ve kapasitesi doğrultusunda, müşterilerimizin tüm hizmet beklentilerini dünya standartlarında karşılamak,
• Dinamik bir ekip çalışması ile hızlı, rekabetçi ve müşterilerimizin beklentilerini karşılayan hizmetler sunmak;
• Ülke ve bölge ekonomisine katkıda bulunmak,
• Mevcut ve yeni hizmetlerimiz ile faaliyet bölgelerimizin gelişiminde önemli roller alarak, sürekli girişimci olmak,
• Yenilikçi bir şirket olarak, geleceği şekillendirme arzusu ve insanlığa faydalı olan yenilikler üretme
konusundaki kararlılığının arkasında durmak,
• İnsana odaklı çalışmayı temel almak,
• Tüm kalite planlarını müşteri memnuniyetine dayandırmak,
• Konusunda uzman personel kadrosu ile çalışmayı ilke edinmek,
• Yalnızca bulunduğu bölgede değil ülke çapında bir marka olmak...

Büyüklü küçüklü birçok farklı projede yer alan şirketimiz, Ulucanlar kalitesiyle ve güçlü finansal yapısıyla hizmet vermektedir.

 

 FORE KAZIK 

Zeminin hidrolik ya da mekanik bir delgi makinesi yardımı ile kazıldıktan sonra donatısının yerleştirilip betonlanması ile oluşan kazıklardır. Diğer ismi ise yerinde dökme betonarme kazıktır. Çapları ise 65 ile 150 cm arasında değişmektedir. Zemin cinsi ve özelliklerine göre farklılık gösteren fore kazık uygulamarı, arazi fiyatlarındaki artış ve yeraltı yapılarının yaygın olarak kullanılmasıyla birlikte daha da önem kazanmıştır. 

MİNİ KAZIK

İksa ve zemin iyileştirme uygulamalarına kullanılan 25 ile 30 cm çaplarındaki kazık uygulamalarına mini kazık denilmektedir. Jet grout ve fore kazık makinelerine nazaran daha küçük ebatlara sahip olan mini kazık makineleri sıkça tercih edilmektedir. 12 ile 15 metre arasındaki derinliğe kadar tercih edilen minik kazık uygulaması,  iksa uygulamaları ve temel altı zemin iyileştirme uygulamalarında sıkça kullanılmaktadır. 


JET GROUT

Yeraltındaki su seviyesinin yüksek olduğu sıkıntılı, gevşek alanlarda tercih edilen jetgorut uygulaması, ekonomik ve hızlı olmasından dolayı sıkça tercih edilmektedir. Kötü zemilerde basınçlı su ve hava ile zemin özelliklerinin iyileştirilmesinde kullanılan sistem, inşaa edilecek olan yapının özelliklerine göre şaşırtmalı, atlamalı ya da bitişik nizam şeklinde uygulanır. 


ANKRAJ

Ağırlıklı olara şev stabilitesi işlemlerinde tercih edilen tahkimat elemanlarıdır. Geçiçi ankraj ve kalıcı ankraj olarakta ikiye ayrılır. Betonarme yapılarda çelik donatının beton içine bağlanmasıyla uygulanan ankraj birçok inşaat sahasında sıkça kullanılmaktadır. 

 

İKSA UYGULAMALARI

Kazı yüzeylerini tutmakta kullanılan sisteme verilen isim olan İKSA uygulaması, başka bir deyişle de zemindeki kütlelerin yan hareketlerini sınırlayarak onları tutan mühendislik yapılarıdır. Kazı yüzeylerinin desteklemek amacı ile kullanılan sistem, yapılardaki kazılarda yeraltı suyu çıkmayan zeminlerin kayma yapmasını önlemek amacıyla uygulanır. 

 

ZEMİN ÇİVİSİ

Sahalarda yapılan derinlemesine kazılarda düşey yer değiştirmelerin önlenmesi ve yapıların emniyette tutulması amacıyla gerçekleştirilen uygulamadır. Genel olarak şev stabilitesini sağlamak amacıyla kullanılan uygulama, yüzeysel stabilite sorunları olan kaya şevlerde de kullanılmaktadır. 

 

 SHOTCRETE

Genelde ankraj yöntemiyle birlikte uygulanan shotcrete, zemin iyileştirmesi, tünel açma gibi işlemlerde uygulanan temel elemanlardan biridir. Grönülometrisi genel olarak 0-15 mm arasındadır. Püskürtme beton olarakta bilinen uygulama, standart betonlara göre daha ince ve daha yoğun çimentonun, yüksek basınçlı pompa yardımı ile püskürtmesiyle uygulanır. 

 

ÇAKMA KAZIK

Bina taşıma kapasiteleri düşük alanlarda tercih edilen çakma kazık, binanın yükünü sağlam zemine yüklemek amacıyla uygulanır. Özellikle kumlu zeminlerde tercih edilen çakma kazık, darbe , vibrasyon veya itme yöntemiyle zemine uygulanır. 

 

TAŞ KOLON

Taş malzemenin zemin içerisine genellikle dik olarak yerleştirilmesi ve sıkıştırılması ile oluşan yapıya taş kolon denir. Drenajı ve oturma hızını arttıran taş kolonlar, zeminlerdeki sıvılaşma gibi riskleri de ortadan kaldırır. 

 

DİNAMİK KOMPAKSİYON

Gevşek zemin tabakalarının sabit bir kütlenin düşürülmesi ile sıkıştırlmasıyla uygulanan dinamik kompaksiyon, dinamik sıkıştırma metoduyla suya doygun olmayan yüzeylerde tercih edilen uygulamadır. 

Makine Parkımız

 

FORE KAZIK MAKİNELERİMİZ
ADET
CİNSİ
MARKA

1

FORE KAZIK MAKİNESİ

Liebherr LB-28

1

FORE KAZIK MAKİNESİ

Liebherr LB-24

2

FORE KAZIK MAKİNESİ

Soilmec SR-60

1 FORE KAZIK MAKİNESİ XCMG 220

 

ANKRAJ MAKİNELERİMİZ

ADET
CİNSİ
MARKA

2

ANKRAJ MAKİNESİ

Casagrande C6

2

ANKRAJ MAKİNESİ

Ankara Yapımı (Selçuk Makine)

 

VİNÇLERİMİZ

ADET
CİNSİ
KAPASİTE

1

XCMG Vinç

50 TON

1

Hidrolik Vinç

50 TON

 

Bu formu kullanarak bizimle irtibata geçebilirsiniz:

Merkez: 

Adres: Tahtakale Mahallesi, İstanbul Cd. 96/1

Avcılar / İstanbul

Tel: +90 212 688 08 88
Fax: +90 212 688 07 77

E-mail: info@ulucanlar.com.tr

FİRMAMIZ

50+

BİTMİŞ PROJE

15

DEVAM EDEN PROJELER

140+

PERSONEL

120+

MAKİNA PARKI

Yukarı